PLC Sistemleri
PLC-Kapak-650x300

EGESİM; kurulduğundan bu yana, endüstriyel otomasyonun her noktasında yer almış; Enerji, Kağıt, Demir Çelik, Çimento, Madencilik vb. birçok sanayi kuruluşunda, spesifik otomasyon projelerini başarı ile gerçekleştirmiştir.

Sektörün ve hazırlanan projenin ihtiyacına göre en optimum ürünler seçilerek; hem prosesin gerektirdiği verimliliği ve işlem hızını sağlanmış hem de yatırım maliyeti en uygun noktada tutulmuş olmaktadır.

Tesisin büyüklüğüne ve prosesin yüküne göre gerek redundant gerekse tekil yapıda CPU ve diğer yardımcı ekipmanlar kullanılmaktadır. Özellikle S7-400, S7-300 ve S7-1500 serisi mikroişlemci içeren PLC ünitelerinin yanında; makine imalatı ve alt tesislerde hizmet verebilecek S7-1200 ve LOGO serisi CPU üniteleri de şirketimiz tarafından sıklıkla kullanılmaktadır.

Ayrıca kurulan tesisin diğer otomasyon sistemleriyle haberleşme ihtiyacına göre gerekli tüm ilave opsiyonlar otomasyon mühendislerimiz tarafından seçilmektedir.

PLC ekipmanı, Siemens marka panolar ve yardımcı ürünlerle daha yüksek kullanım ömrüne ve işletme kolaylığına sahip olarak müşterilerimizin hizmetine sunulmaktadır.