Background

Hakkımızda

Egesim, 1993 yılında endüstriye hizmet vermek amacıyla İzmir’de kurulmuştur. Kuruluşu ile birlikte alanında dünyada lider şirketlerden olan Siemens’in AC-DC Drive ve Otomasyon Sistemleri konularında Sistem Entegratörü olmuştur.

Teknolojiye olan hakimiyetimiz, yenilikçi ve dinamik insan kaynağımız, çağdaş yönetim anlayışımız ve sahip olduğumuz yetkinlikler ile yeni iş modelleri geliştiriyoruz. Ezberleri yıkan yaklaşıma sahip bu iş modelleri ile Türkiye’de ve yurtdışında proje, danışmanlık, taahhüt ve üretim alanlarında yeni şirketler, partnerlikler ve distribütörlükler kurduk.

2016 yılında Almanya'da Egesim GmbH şirketimizi kurarak Egesim markasını, ürün ve hizmetlerini yurtdışında daha aktif olarak tanıtmaya başladık ve önemli projeler gerçekleştirdik. Egesim, tüm sektörlerde profesyonel projeler ve sözleşme yönetimi sağlayarak enerji, elektrik, otomasyon konularında tasarım ve mühendislikten uygulama çalışmalarına ve bakıma kadar endüstriyel sistemlerin yaşam döngüsü boyunca uzmanlığını gösteren bir Şirketler Grubu haline gelmiştir.

25.000 m2 kapalı, 27.000 m2 açık alanları ile farklı yerleşkelerde, 45 mühendis, 400 üzeri teknik ve ticari personeli ile sektöründe ve dünyada marka olma yolunda önemli gelişmeler kaydetmiştir.

Elektrik ve mekanik taahhüt faaliyetleri kapsamında Türkiye'de ve dünyada 29 yıllık tecrübeye sahip EGESİM, demir çelik fabrikaları, kağıt, cam, çimento fabrikaları, havaalanları ve yenilenebilir enerji santralleri gibi çeşitli faaliyet alanlarında projelere hizmet vermektedir. Bunun yanı sıra elektrik çözümleri ve mekanik taahhüt hizmetleri verebilme kabiliyeti ile uluslararası ihalelere tek başına katılabilen Türk merkezli bir şirkettir.

Egesim Grubu günümüzün gelişmelerini, teknolojilerini ve trendlerini takip ederek yenilikçi gücü ile geleceğe hazırlanmaktadır.