HMI Scada ve OP Uygulamaları
HMI-Scada-ve-OP-Uygulamalari-Kapak-650x300

Bir otomasyon sistemindeki en temel unsurlardan olan insan makine ara yüzü Siemens olarak birçok alternatif ile oluşturulmaktadır.

Otomasyon sistemi içerisinde ana merkez olarak nitelendirilen kontrol odalarında redundant server/client yapıları hem endüstriyel PC hem de daha ekonomik çözümlerle kurulabilmektedir. Bunun yanında uzak mesafelerdeki kullanıcılar ana sistemle internet hattı üzerinden Web Navigator sistemiyle bağlanabilmektedirler.

Bu yapıların içerisinde bazen server PC olarak bazen de ayrı bir PC olarak engineering PC ile her türlü mühendislik çalışması yapılıp sisteme dahil edilebilmektedir.

Bu sistemlerin içinde alt otomasyon gruplarında pano üzerinde bulunan TP, KTP ve MP serisi fonksiyonel operatör panelleri yardımıyla işletmede görevli yetkili kişiler gerektiğinde hem veri izleme yapabilir hem de reçete ve single/central arşivleme fonksiyonlarından yararlanabilirler.

Özellikle büyük tesislerdeki ağır proseslerde ihtiyaç duyulan yüksek profilde ekran görüntüleri uzman ekibimiz tarafından orijinal mekanik resimlerine olabildiğince yakın kalitede hazırlanmaktadır.

HMI-Scada-ve-OP-Uygulamalari-600x480